ingiltere dil okulu indirimleri
İngilizce Öğrenme Yöntemleri
İngilizce Öğrenme Yöntemleri

İngilizce Öğrenme Yöntemleri

Evde İngilizce öğrenmek isteyenler için!

İngilizce, milyonlarca insanın iş yaşamında ve sosyal hayatında kullanması gereken lisanların başında geliyor.


Yabancı lisan öğrenmek için en iyi yol elbette ulusal dil olarak konuşulduğu ülkede yaşayıp öğrenmektir. Yabancı bir dil eğitimi almak isteyenler, özellikle öğrenci kesim; tercihlerini, başta İngiltere dil akademileri olmak üzere Amerika dil akademileri, Kanada dil akademileri ya da Avustralya dil akademilerinden yana kullanıyorlar. Çok uluslu firmaların Türkiye de piyasaya giriş yapmış olmaları ve Türk şirketlerin de dünyaya açılmış olması sebebiyle, yabancı dil bilmek iş hayatının reddedilemez gereksinimi haline gelmiştir. Bu sebeple şirketler ve yöneticileri daha çok yabancı ülkelerdeki, profesyonel iş hayatı için hazırlanan “iş ingilizcesi” programlarında olmayı tercih ediyorlar. En çok İngiltere'de yabancı dil eğitimi tercih eden iş adamları süresi kısa ama yoğun sunulan iş İngilizcesi programları istiyorlar. İş dünyası haricinde, üniversitelerdeki öğrenciler, yeni mezun olmuş ve işe başlangıç yapacak olan kişiler de yurt dışı dil öğrenmeyi ya da yurt dışı yüksek lisans programlarına katılmayı istiyorlar.


Doğruyu söylemek gerekirse “Kolay İngilizce öğrenmek” pek de mümkün değildir. Her şeyden önce fazla masraf etmeniz gerekmektedir. Bu koşullar, yeni öğrenmeyi isteyeceğimiz neredeyse her şey adına geçerli. Ancak burada size yabancı dil olarak İngilizce öğrenmede kolaylık sağlayabilecek takip edebileceğiniz bazı metotlar önerebiliriz. Bu tavsiyeler nelerdir?


İngilizce öğrenebilmek için vakit harcanmalı ve çaba harcanmalıdır. Zaman ayırmaya elverişsiz durumdaysanız, şu an, sizin adınıza yabancı dil öğrenmenin doğru anı değil anlamına gelmektedir. Ne kadar vakit ayırmalı? Günlük minimum bir ya da iki saatinizi İngilizceyi öğrenebilmek için harcamanız gerekir. Kendinize bir bir program hazırlayarak ve bundan kopmadan ilerlemeniz iyi olacaktır. Yabancı dil öğrenebilmek, devamlılık ve ayrıca tekrar etmeyi gerektirir. Bunu kolay şekilde yapmak için sıkıcı uygulamalar yerine, devamlı uygulanabilecek ve başarı kazandıracak uygulamaları başlamanız gerekmektedir.


İngilizceyi öğrenmeye ana konularla başlamalısınız: ingilizce numaralar, alfabe, günler, aylar, mevsimler gibi… Temel kelime bilgisi ile devam edin. Bu konu için öğrenim setlerinin birinden faydalanabilirsiniz. İzlenmesi gereken konuları ve daha detaylı yazılar da edinebilirsiniz.


İngilizce grameri sökmek yeterli değildir. Ana konulardan sonra okuma, yazma, dinleme ve konuşma şeklinde pratik yapmak gerekmektedir. Öğrendiğiniz konuları not edin. Bu, ara sıra geriye dönerek, öğrenmiş olduklarınızı kontrol etme olanağı sağlayacaktır. Dil öğrenilirken, günlük konuşmalar en çok ihtiyacı duyulan konu olmaktadır. Yabancı dili iletişim kurmak gayesiyle öğrenmeyi istiyoruz ve günlük konuşmalar da iletişimin en mühim parçasıdır. İngilizce öğrenmeye başladığınızda yöntemlerden yola çıkarak, her daim pratikler yapmak kaydıyla elbette, 2. bir yabancı dil dahi öğrenebilirsiniz.


İngilizceyle olabildiğince ilgili olmaya gayret edin. Ara vermeden çalışıp; ingilizce herhangi bir dergi, kitap, gazete okuyarak ya da çizgi film takip ederek ilerleyebilirsiniz. Bir çizgi filmde, diğer filmler ve programlara göre, daha iyi telaffuzlar kullanılır. Alt yazılı film izlemek ve ingilizce şarkılar dinlemek de yararlı olacaktır. İngilizce yazılar yazabilmeye gayret edin. Paragraf yazarak başlayın, sonra da makaleler oluşturmaya çalışın. Ayrıca, İngilizce günlük tutmanızın, çevrenizle İngilizce kullanarak konuşmanızın ve internette bulabileceğiniz ingilizce konuşma diyaloglarının, örneğin; yabancı ülkeden arkadaşlar edinmenin büyük faydası olur. Bir yanlış yapmaktan çekinmeksizin İngilizce konuşmaya çalışmanız gerekmektedir. İngilizce konuştuğunuz zaman, İngilizce düşünmeyi de öğreneceksiniz ve İngilizceyi geliştirebilmek açısından bu çok önem taşır.


İngilizce denildiğinde, sadece kelime çevirileri düşünülmemeli. Bir ingilizce sözlüğü ezberleme gayreti büyük bir hatadır. Sıklıkla ingilizce yazılmış konular okumalısınız. Değişik kelime öğrenmek için çalışmanız faydalı olur. Sürekli okudukça, bir kelimenin farklı şekilde kullanılmasını da görmüş olursunuz. Bilmiyor olduğunuz İngilizce kelimeleri bir kenara not alın. Bu değişik kelimeleri konuşurken ve yazı yazarken kullanmaya çalışın. Okuduğunuz sırada beraberinizde İngilizce sözlük bulunsun. Sizin seviyenize uygun olan okuyabileceğiniz yazılar seçin. Ağı gelecek dil kullanılarak yazılmış bir araç, okumaktan ve öğrenme isteğinden sizi vazgeçirebilir. Seveceğiniz içerikleri tercih etmelisiniz. Size ilginç gelecek, hoşlanacağınız, size anlamlı gelecek ve sizi eğlendirecek yazıları okuyun ya da dinlemeye çalışın. Hikayeler aracılığıyla öğrenmek kolaylık sağlar. Zira insan beyni hikâyeleri seviyor. Kabul görmüş en eski ve en doğal olan iletişim biçimidir.


Doğru ve düzgün İngilizce ile söylenen şarkılardan dinlerken sözlerini de okuyabilirsiniz. Dinlerken dinleme pratiği (listening), sözleri okuduğunuz sırada da okuma pratiği (reading) yapmış olacaksınız. Böylelikle başka İngilizce kelimeler ve bu kelimelerin telaffuzlarını da öğrenirsiniz.


Öğrenmekte ne seviyede ilerleyebildiğinizi öğrenmek adına testler cevaplayın. Öğrendiğiniz bilgiler ile ilgili testler edinin. Eksiğiniz bulunup bulunmadığını ya da hangi bölümlerde eksikleriniz olduğunu görebilirsiniz.İngilizce yayın yapan radyo programları dinleyebilmek, gazeteler okuyabilmek ve İngilizce öğrenmiş bir insanın tecrübesinden faydalanabilmek de ilerleme göstermenize geçerli olacaktır.


İngilizce öğrenebilmek milyonlarca kişi adına büyük önem taşımaktadır. Yüksek bütçeler ayırmaya lüzum olmaksızın, evinizden, bilgisayarda internetten İngilizce öğrenebilmeniz mümkün. Doğru rehberlik edecek, kaliteli hizmet sunanlardan birinden yararlanıp ve birazcık da çaba sarf edip, kendi kendinize İngilizceyi öğrenebilmeyi başarmanız mümkündür.

Bu kategoride bulunan diğer ürünlerimiz :

Flash Dershane | Fotoğraf Hileleri Ve Özel Efektler | KANUN KAZANÇLARI |

1 2 3 4 5 Henüz Puan Verilmedi   Yazdır

131 kişi tarafından okundu

Yorumlar
Eğitim
Yeni işiniz ve kariyeriniz için tüm bilgiler burada!
DIŞ TİCARET EĞİTİMİ ALARAK GELECEĞİNİZE YÖN VERMEK SİZİN ELİNİZİN ALTINDA.DÜNYANIN EN SAYGIN MESLEKLERİNDEN BİRİSİ OLAN DIŞ TİCARET UZMANLIĞI SAYESİNDE KARİYER SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.
Web siteni kolayca kur. 17 adet videolu eğitim, 180 sayfalık kılavuz ve 5 adet bonus!
Websitenize Backlink hizmetini profesyonelinden alın.
SEO Google ın giderek yaygın duruma gelmesi sonucunda meydana çıkmıştır.
Hacker, bilgilerini kullanarak bir sistemdeki açığı saptar, nedenini belirler ve karar verir. Hacker kadar bilgili olmak, pek çok internet kullanıcısının en büyük hayali olmuştur...
Web site için Backlink hizmetini uzmanından alın.
Çok yüksek dershane ücretleri, dershanelere ulaşımında çekilen yol eziyetleri, okulların eğitimlerindeki yetersizlikleri düşünülünce, neden bu ders hane imkanlarını biz net ortamına taşımayalım dedik!
Sınırsız olarak ürün ve kategori ekle imkanı ile 24 saat içerisinde teslim e-ticaret sitesi.
XPostacı toplu mail gönderimi ile hedeflerinize en hızlı şekilde ulaşın.
Hide Show